Sound Crazy

Serwis kultury

Na robieniu i obróbce fotografii reklamowych jesteśmy w stanie zarobić fortunę, ale trzeba jeszcze pochwalić się np. wiedzą z zakresu marketingu

Zdjęcia używane w przekazie reklamowym muszą spełniać szereg wymagań i z pewnością nie pozostają podobne to tych, które robimy na co dzień swoim aparatem cyfrowym. Zresztą samo ujęcie prawdopodobnie nie staje się tak istotne jak późniejsza obróbka. Dla przykładu fotografie z gatunku packshot zanim trafią na strony tytułowe folderów reklamowych albo billboardów, muszą zostać poddane fachowej obróbce komputerowej.

Zdjęcia reklamowe
Napisał: brett jordan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ta czynność jest zwyczajowo powierzana grafikowi komputerowemu. Z racji tego, że same umiejętności informatyczne nie zawsze okazują się dostateczne, to nad realizacją projektu powinien czuwać przełożony, który zna analizowaną materię od kuchni.

Żeby przekaz reklamowy był skuteczny, to musi on już na etapie projektowania spełniać normy, które zostały podane w podręcznikach do public relations. Wystarczy w tym miejscu nadmienić, że zdjęcia packshot muszą tak przedstawiać konkretny produkt, żeby potencjalni jego nabywcy mogli skupić swoją uwagę jedynie na reklamowanym towarze - . Jeżeli tło będzie zawierało zbyt dużą liczbę szczegółów, to sam przekaz może być nieefektywny.

Wiedzę encyklopedyczną z zakresu opisanego w powyższym ustępie jesteśmy w stanie przyswoić sobie przeglądając odpowiednie strony internetowe. Jeżeli wpiszemy w internet wyrażenie zdjęcia reklamowe Wrocław (zobacz kredyt dla firm Wrocław) (), to uzyskamy całą plejadę poszukiwanych odnośników. Pewna dawka wiedzy jest w tym przypadku kluczowa, bowiem jest ona jednocześnie czytelnym sygnałem, że taka firma trudniąca się reklamą zna się na rzeczy.

A poza tym przy późniejszych rozmowach z klientem o wiele prościej jest znaleźć wspólny język, ponieważ obydwie strony mogą posługiwać się nie wszystkim przecież znaną terminologią. Obecnie prezesi praktycznie nie decydują się na samodzielne wykonanie fotografii umieszczanych na przykład na witrynach internetowych. Wolą wpisać w sieć frazę np. zdjęcia reklamowe Wrocław.

Powody powzięcia takiej decyzji bywają proste do wyjaśnienia. Niedoszłych klientów przyciąga głównie fachowość promowanej marki, zatem nieodpowiednie fotografie mogą wpłynąć w negatywny sposób na jej postrzeganie. A to już w konsekwencji przynosi więcej nieszczęść niż pożytku, ponieważ może uszczuplić grupę osób zainteresowanych konkretnym produktem lub usługą. A tego, jak wiadomo, koniecznie chcemy uniknąć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-02-09 04:01:31
Tagi: projekt, strona internetowa, konsumentów, Billboard, graficznej, usługobiorca