Sound Crazy

Serwis kultury

O czym należy pamiętać, jak do przewiezienia mamy bydło? Jakie zezwolenia powinniśmy posiadać?

Transport żywych zwierząt pod patronatem działalności gospodarczej to zachowanie wielu najważniejszych zasad. Co istotne, warunki tego typu transportu określają surowe przepisu unijne. Jeden z tego rodzaju przepisów mówi, iż przedsiębiorstwa które zajmują się transportem inwentarza muszą być do tego upoważnione przez konkretne państwo członkowskie UE. Co powinniśmy jeszcze wiedzieć?

Unia Europejska - rolnictwo
Napisał: greensefa
Na podstawie: http://www.flickr.com
Unia Europejska w dotyczącym tej tematyki Rozporządzeniu - w zakresie ochrony zwierząt w okresie transportu i mających związek z tym działań definiuje obowiązki wszystkich osób, jakie uczestniczą w procesie transportu zwierząt, czyli przewoźników, organizatorów transportu, opiekunów oraz kierowców, niezależne od takiej kwestii czy jest to transport bydła czy odmiennego typu. Unia Europejska ustanawiania zezwolenia, wzmacnia środki nadzoru określa a także precyzuje przepisy, które odnoszą się do długości podróży i wykorzystywanych pojazdów - szybki transport bydła.

Kliknij zamieszczony poniżej (http://www.cfoconsulting.pl/) odnośnik przenoszący do innego tego rodzaju opracowania - ono bez dwóch zdań także będzie dla Ciebie ekscytujące!Przepisy tego typu mają na celu zagwarantowanie dobrostanu zwierząt podczas transportu, a więc przede wszystkim powinny zapobiegać zranieniu lub cierpieniom zwierząt, zagwarantować więc najbardziej właściwe warunki odpowiednie do ich wymagań. Wszystkie zaangażowane strony, które biorą udział w operacjach przed i po przewozie, a jednocześnie ich pracownicy muszą być najlepiej wyszkoleni. Szczególnie kierowcy i towarzyszące osoby powinny mieć świadectwo kwalifikacji zawodowych, które wydawane jest na podstawie najlepszych szkoleń odnoszących się do dobrostanu zwierząt w okresie przewozu, potwierdzonych pomyślnym wynikiem egzamin, jaki organizowany jest przez niezależny organ upoważniony przez określone władze.oferta
Napisał: rodtuk
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli przejazd ma być bardziej długi niż sześćdziesiąt pięć kilometrów, co oznacza, że jest to odległość znaczna, jak transport z Włoch przykładowo, przewoźnicy muszą posiadać specjalne zezwolenie, które wydawane jest przez właściwy organ państwa członkowskiego. Ażeby zdobyć tego typu zezwolenie należy wykazać, iż przewoźnik dysponuje odpowiednią liczbą dobrze przygotowanego personelu, wyposażenia a także procedur operacyjnych. W sytuacji, gdy jest to przewóz, jaki trwa więcej niż osiem godzin wnioskodawca powinien przedłożyć świadectwa kwalifikacji zawodowych dla kierowców i osób towarzyszących, świadectwa zatwierdzenia środka transportu do wykorzystania, a także wiele pozostałych koniecznych informacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-01-10 01:53:14
Tagi: UE, egzamin, pojazd, świadectwa