Sound Crazy

Serwis kultury

Sztuka iluzji - czyli, różnice między dobrze znanym iluzjonistą, mentalistą oraz prestidigitatorem

Iluzja znana jest od bardzo wielu setek, jeżeli nie nawet tysięcy lat. Obecnie istnieje bardzo wiele osób, dla których to owa sztuka nie ma żadnych tajemnic i podążają tą drogą oferując ludziom rozrywkę i"oraz przy okazji zarabiając na tym również pieniądze.
Ogólnikowo takiego typu osoby nazywamy iluzjonistami, lecz tak naprawdę osoby te jedynie zaliczają się pod ten "gatunek", a ich umiejętności posiadają swoje własne specjalne nazwy.


świadczenie usług internetowych
Napisał: Patrick Bombaert
Na podstawie: http://www.flickr.com


Sztuka iluzji jest tak naprawdę umiejętnością już dość starą, w której to mamy możliwość odróżnić trzy główne odmiany, które wyszczególniają się swoją osobistą "drogą", która to jednakże posiada dokładnie te same podstawy, czyli iluzję. Określenie "iluzjonista" zdaje się być pełną kwintesencją całych trzech odmian osób, zajmujących się iluzją, tymczasem bywa to tylko pojedyncza spośród wspomnianych powyżej "dróg", które to są związane z ta konkretną sztuką. Pomijając iluzjonistów, mamy możliwość odnaleźć również osoby, które to określa się mianem mentalisty, czy też prestidigitatora. Mentaliści są to osoby, które to (w porównaniu wraz z iluzjonistą) nie stosuje w ogóle rekwizytów w trakcie występów - ich iluzja toczy się w około eksperymentów, takich jak choćby dobrze znany trans hipnotyczny albo bardziej subtelne rzeczy.

Zaciekawił Cię nasz tekst? Trzeba kliknąć w poniższy link i można zobaczyć również (https://www.mpmanagement.pl/person/zuzanna/) pozostałe nasze wątki. Mamy nadzieję, że także zyskają Twoją aprobatę.

Mentalista jest również w bardzo dużej mierze aktorem, co wraz z połączeniem z jego iluzją mocniej wypływa na nasze własne emocje, niż jak to w przypadku iluzjonistach - do bardziej fizycznego kontaktu.
Ostatnia odmiana osób, zajmujących się iluzją, a więc prestidigitatorzy - to w rzeczywistości artyści estradowi, którzy to połączając sztukę aktorską (czyli mentalizm) razem z typowo fizycznymi sztuczkami (czyli iluzjonizm), dają efekt sztuczek, przeczących wszelakiemu rozumowaniu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-01-01 01:20:11
Tagi: rzeczy, czas, moc