Sound Crazy

Serwis kultury

Jakiego rodzaju możliwości zapewniają nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne?

W jakimkolwiek biurze wykorzystywane są różnego typu urządzenia. Mogłaby to być choćby niszczarka do dokumentów, skaner, komputer, drukarka czy też faks. W czasach, gdy poszczególne narzędzia robią się coraz mniejsze, bardzo często spotyka się tzw.
kombajny, zatem urządzenia wielofunkcyjne.


Mogą łączyć one w sobie parę najważniejszych urządzeń, np. drukarkę, skaner, kserokopiarkę czy ewentualnie fax. Można by w taki sposób oszczędzić sporo pieniędzy, czy też także miejsca w pomieszczeniu. Co ciekawe, tego typu biurowe urządzenia znakomicie sprawdzają się również w domach prywatnych, w których również przecież należy czasami coś drukować czy też skserować. Niektóre funkcje takiego urządzenia (m.in. kserowanie dokumentów) mogą być zrobione bez uruchamiania komputera. Takie urządzenia biurowe (Liberty - hurtownia papiernicza wrocław) dzieli na atramentowe i laserowe. Jest to związane z najważniejszym urządzeniem, czyli drukarką. Najpopularniejsze i jednocześnie najtańsze są urządzenia stosujące tusz. Ich technologia jest stosunkowo nieskomplikowana, więc to one są zazwyczaj używane w domach prywatnych.


sala szkoleniowa
Napisał: Peter Kofler
Na podstawie: http://www.flickr.com


biurowe urządzenia
Napisał: Syahmir
Na podstawie: http://www.flickr.com


Do zastosowania w biurze wybierane są z kolei urządzenia laserowe. Można by za ich pomocą drukować nie tylko najwyższej jakości akta, ale również prezentacje czy też wykresy. Zamiast tuszu stosuje się w ich przypadku tonery. Zazwyczaj stosowanym sprzętem w wypadku urządzeń biurowych jest drukarka, zatem to na jej właściwości trzeba zwracać specjalną uwagę podczas kupna takiego urządzenia.
Istotna jest przede wszystkim szybkość drukowania oraz koszty eksploatacyjne. Istotna jest również rozdzielczość skanera oraz ew. moduł Wi-Fi do komunikacji z pozostałym urządzeniami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-27 08:35:29
Tagi: dokumenty, czas, narzędzie, interes, urząd