Sound Crazy

Serwis kultury

Urodzenie dziecka to cudny moment i początek dość długiego urlopu wychowawczego

Jakiś czas temu obywatelki tego kraju wywalczyły sobie, aby ich urlop wychowawczy trwał okrągły rok.


Niejedna mama potwierdzi, że pierwszy rok maleństwa jest kluczowy.
pożyczka
Napisał: Mark Hodson Photos
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jest to okres, gdy maluszek najbardziej potrzebuje jej ciepła i obecności. I nie chodzi tylko o mleko i przebieranie, ale o tworzenie się silnej więzi, która będzie mogła zaważyć na całym jego życiu. W chwili rozpoczęcia urlopu każda świeżo upieczona mama rozmyśla już jedynie o swoim skarbie, ale przyjrzyjmy się temu, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie oczywiście składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%). Ważne wydaje się być to, by mieć świadomość tego, że na wysokość pieniędzy, które dostaniemy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na urlopie wychowawczym, duży wpływ ma to, jak wysokie były nasze wypłaty w czasie 12 miesięcy, które poprzedzały narodziny naszego dziecka. Wysokość podstawy nie powinna przekraczać 60% sumy tych wynagrodzeń, ale nie powinna być również niższa niż 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w Polsce, które wynosi obecnie 2250 zł. Zatem w najmniej optymistycznym scenariuszu otrzymamy 1687,50 zł.

Spodobał Ci się tego rodzaju wpis? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tu - ta witryna agencja reklamowa Kraków też bez wątpienia przypadnie Ci do gustu.

Nie są to zbyt duże pieniądze, ale mało kto w obecnych czasach zarabia najmniejszą krajową. Ponadto niektórym przysługuje jeszcze dodatkowe 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.
Jeżeli dołączyć tę kwotę do wypłaty męża, to okaże się, że można bez problemu poradzić sobie z wydatkami życia codziennego. Dzisiaj możemy również liczyć na dodatkowe pieniądze z różnych państwowych programów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-11 09:13:01
Tagi: cena, rok, składki, kraj