Sound Crazy

Serwis kultury

Chcesz robić wrażenie profesjonalisty? Dbaj o parę podstawowych kwestii związanych z wyglądem!

Jeżeli prowadzisz działalność polegającą na przykład na świadczeniu jakichś usług innym ludziom, na pewno dobrze zdajesz sobie sprawę z tego, jak niezwykle ważne jest pierwsze wrażenie jakie robisz na swoich potencjalnych klientach.
Dzisiaj radzimy, jak na pierwszy rzut oka zrobić wrażenie profesjonalisty, którego niemalże każdy z ochotą zatrudni - wbrew pozorom bynajmniej nie jest to takie trudne!


Wizytówki to podstawa


imprezy
Napisał: Keith Williamson
Na podstawie: http://www.flickr.com


W przypadku takiej pracy jak Twoja, niewątpliwie musisz zadbać o to, aby dysponować własnymi wizytówkami i praktycznie przy każdej możliwej okazji wręczać je potencjalnym klientom. Oczywiście na początek musisz w to nieco zainwestować, jednak rekomendujemy zlecenie przygotowania wzoru wizytówek fachowcowi - to bez wątpienia poprawi sprawiane przez Ciebie wrażenie. Wizytówki klasyczne lub bardziej ekstrawaganckie - niezależnie od tego, na co konkretnie się zdecydujesz, muszą być zaprojektowane naprawdę fachowo - poznaj na stronie. Jeśli w grę wchodzi tego typu wizytówka tłumacz, lektor lub korepetytor bez wątpienia powinni je mieć.


Dobry wygląd


Jeżeli chcesz robić wrażenie fachowca, zdecydowanie musisz również tak wyglądać - link. Oczywiście sporo zależy od rodzaju wykonywanego przez Ciebie zawodu, jednak zwykle zalecamy nie przesadzać z ekstrawaganckim strojem.

Być może ciekawe okażą się dane, które zawiera proponowana treść. Jeżeli chcesz zgłębić więcej, to kliknij tu i wyczerpująco sprawdź tamte wiadomości.

Jeśli będziesz wyglądać schludnie, na pewno zaskarbisz sobie wdzięczność większej ilości klientów niż w wypadku kiedy będziesz mieć na przykład różowe włosy czy tatuaże w widocznych miejscach.
Na dodatek zadbaj również o ogólną prezencję - jeśli nie wiesz, jak zapanować nad nerwami czy jakich sztuczek perswazyjnych używać, niezłym pomysłem bez wątpliwości będzie zapisanie się na jakiś kurs.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-23 02:18:21
Tagi: tłumacz, kurs, działalność, klienta