Sound Crazy

Serwis kultury

Różny odbiorca, różne gusta muzyczne

Mówi się, że muzyka łączy ludzi. Skoro to prawda, to dlaczego spora część nastolatków z chwilą pogłośnienia, najnowszej płyty ulubionego zespołu Sabaton słyszy zza ściany: “możesz to ściszyć”? To prawda, ile rodzajów muzyki tyle gustów. Niektórym z nas niełatwo jest pojąć, iż można wyruszyć z domu o 5 rano aby dotrzeć na porę na wieczorny koncert zespołu. A już koncert za granicą? To nielogiczne.
słuchanie muzyki
Napisał: Jason Corey
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na szczęście dla fanów Sabaton zagra koncert w Polsce już w styczniu, albowiem ich miłość do polskich fanów jest ogromna i obustronna. Zapowiada się kolejny muzyczny hołd złożony polskim bohaterom. Co tak interesującego jest w Sabatonie, że polscy fani pokochali muzykę chłopaków? Kapela w swoich utworach zwykle chwyta tematykę wojenną. Dla muzyków tematy takie jak waleczność czy poświęcenie – bez względu na kolory flagi, stanowią idee fixe twórczości. Toteż nie było zaskoczeniem, gdy Sabaton postanowił w końcu sięgnąć po fragment historii Polski, która wszak obfituje w wydarzenia dramatyczne, chwalebne. I nieustępliwą walkę. I mimo, że muzyka, szczególnie starszym osobom może nie przypaść do gustu, warto zainteresować się tekstami zespołu. Nie wiadomo, może zdarzy się, że właśnie ten zespół połączy pokolenie wnuka i dziadka?

Nauka gry na gitarze
Napisał: Beverley Goodwin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Lecz muzyka to nie wyłącznie heavymetalowe brzmienia, to także muzyka bardziej swobodna i spontaniczna w interpretacji. Cały czas pojawiają się wśród nas malkontenci, którzy mają problem z tym by zapomnieć stacjom radiowym grania przeboju „Ona tańczy dla mnie”. Bo słowa nie takie i muzyka...Bez względu na to, czy wolimy metal, disco czy rock, czy wolimy kupić sobie sprzęt DJ, gitarę czy klawisze. Łączy nas muzyka. Bądźmy więc otwarci na nowe gatunki muzyczne. Podkradnijmy czasami płytę naszej latorośli, sprawdźmy co ich tak fascynuje. Muzyka to wolność. Uczucia i wspomnienia ukryte w dźwiękach – zależnie od jej kategorii. Identyfikować człowieka z muzyką której słucha? Niedorzeczne. To tylko stereotypy i bezpodstawne poglądy.
Nie ingerujmy w czyjeś gusta, jaki banalny byłby świat gdybyśmy wszyscy słuchali tych samych nut. Nie miejmy oporów by wyrażać siebie muzyką, i pozwólmy innym by to czynili. Różni słuchacze mają różny wiek, jednak łączy ich jedno: miłość do muzyki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-17 01:44:32
Tagi: muzyka, płyty