Sound Crazy

Serwis kultury

Kilka podstawowych informacji o telebimach, jak są one obecnie wykorzystywane w reklamie zewnętrznej.

Zewnętrzna reklama od wielu lat jest niezwykle popularna i chętnie wykorzystywana przez różne firmy. W ostatnich latach w miejsce tradycyjnych, ogromnych bilboardów pojawiają się elektroniczne tablice, zwane telebimami.


Wykorzystują one do swojego działania bardzo wydajne, kolorowe diody, których barwą światła i natężeniem można prosto sterować. Każdy z punktów matrycy jest złożony z trzech diod, które w rezultacie dają barwę widzianą przez odbiorców. Tego typu telebimy mają szereg istotnych zalet, dzięki jakim ich popularność cały czas rośnie. W pierwszej kolejności pozwalają na wyświetlanie reklam bez patrzenia na pogodę, co w przypadku tradycyjnych plakatów bywało bardzo różnie. Wykorzystywane są na tyle mocne, że je bardzo dobrze widać nawet z odległości kilkuset metrów, nie przeszkadza im także mgła, opady czy ciemność - przejdź na medas-media.com.pl.
reklama zewnętrzna
Napisał: Ryan Bodenstein
Na podstawie: http://www.flickr.com


Następnymi zaletami, jakimi się charakteryzuje reklama na telebimie Trójmiasto, jest ogromna elastyczność w zakresie jej emisji. Przy tradycyjnej tablicy reklamowej zmiana obrazu wiązać się będzie z koniecznością przyjechania pracownika, który będzie musiał nakleić nowy. Przy telebimach wszystko wygląda dużo prościej, wystarczy ustalić odpowiednią sekwencję emisji, wgrać to do sterownika i wszystko ma działać - medas-media.com.pl.


Coraz częściej spotyka się także przypadki, kiedy sieć telebimów w danej miejscowości jest zdalnie sterowana przez jedną firmę, dzięki czemu daje to możliwość tworzenia rozbudowanych kampanii reklamowych. Popularność telebimów cały czas rośnie i wszystko świadczy o tym, że ten trend będzie jeszcze wyraźniejszy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-13 03:52:40
Tagi: gra, Urządzenia, firmę, działania