Sound Crazy

Serwis kultury

Łuk tradycyjny – czym się odznacza i czy warto w niego zainwestować?

W dzisiejszych czasach miłośnicy strzelania z łuku mają spory kłopot z zakupem odpowiedniego łuku. W sklepach istnieje bowiem tyle najróżniejszych rodzajów sprzętu, że nie jest łatwo podjąć stanowczą decyzję.
zielona Mazda
Napisał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com


Niezmienną popularnością cieszą się jednakże łuki tradycyjne. Czym się one cechują i czy opłaca się nabyć taki łuk?


Łuki tradycyjne były szczególnie popularne w czasach średniowiecznych i szczerze mówiąc nie zmieniły one swojej formy od tamtego czasu. Także dziś cieszą się one dużą popularnością pośród amatorów łucznictwa, w głównej mierze przez wzgląd na to, że mogą je stosować zarówno lewo-, jak i praworęczne osoby. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych tworzyw łuki te charakteryzują się aktualnie większą trwałością oraz znacznie dłuższą żywotnością niż ich średniowieczne odpowiedniki. Dzisiejsze modele są też zdecydowanie łatwiejsze do naciągnięcia – siła naciągania równa 10-25 kg pozwoli nam spokojnie wystrzelić strzałę do tarczy (łuki tradycyjne sklep).


Jeśli chodzi o łuki tradycyjne ważne jest jednakże to, żeby nie miały one żadnych detali wystających poza krawędź majdanu. Nie mogą one również mieć żadnych oznaczeń na cięciwie, które mogłyby ułatwić jego użytkowanie. Można więc powiedzieć, że ten rodzaj łuku jest zalecany raczej dla osób, które mają już doświadczenie w strzelaniu z łuku.
Osobom początkującym może być ciężko uczyć się podstaw bez podparcia na strzałę i innych elementów, które sprawiają, że łatwiej jest poznać podstawy strzelania. Jeśli jednak posiadamy już doświadczenie w strzelaniu z łuku i chcemy poznać jego całkiem nowy wymiar, łuki tradycyjne stanowią element stworzony dla nas - zdecydowanie więcej odnajdziesz na tej stronie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-09 15:51:46
Tagi: produkt, element, kupić