Sound Crazy

Serwis kultury

Łuk tradycyjny – czym się odznacza i czy warto w niego zainwestować?

W dzisiejszych czasach miłośnicy strzelania z łuku mają spory kłopot z zakupem odpowiedniego łuku. W sklepach istnieje bowiem tyle najróżniejszych rodzajów sprzętu, że nie jest łatwo podjąć stanowczą decyzję.
zielona Mazda
Napisał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com


Niezmienną popularnością cieszą się jednakże łuki tradycyjne. Czym się one cechują i czy opłaca się nabyć taki łuk?


Łuki tradycyjne były szczególnie popularne w czasach średniowiecznych i szczerze mówiąc nie zmieniły one swojej formy od tamtego czasu. Także dziś cieszą się one dużą popularnością pośród amatorów łucznictwa, w głównej mierze przez wzgląd na to, że mogą je stosować zarówno lewo-, jak i praworęczne osoby. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych tworzyw łuki te charakteryzują się aktualnie większą trwałością oraz znacznie dłuższą żywotnością niż ich średniowieczne odpowiedniki. Dzisiejsze modele są też zdecydowanie łatwiejsze do naciągnięcia – siła naciągania równa 10-25 kg pozwoli nam spokojnie wystrzelić strzałę do tarczy (łuki tradycyjne sklep).


Jeśli chodzi o łuki tradycyjne ważne jest jednakże to, żeby nie miały one żadnych detali wystających poza krawędź majdanu.

Potrzebna jest Ci wiarygodna informacja spod linku (https://www.bajkasklep.pl/pl/c/Dekoracje/1491)? To świetnie, ponieważ stworzyliśmy dla Ciebie nieco atrakcyjnych artykułów. Trzeba kliknąć w link.

Nie mogą one również mieć żadnych oznaczeń na cięciwie, które mogłyby ułatwić jego użytkowanie. Można więc powiedzieć, że ten rodzaj łuku jest zalecany raczej dla osób, które mają już doświadczenie w strzelaniu z łuku.
Osobom początkującym może być ciężko uczyć się podstaw bez podparcia na strzałę i innych elementów, które sprawiają, że łatwiej jest poznać podstawy strzelania. Jeśli jednak posiadamy już doświadczenie w strzelaniu z łuku i chcemy poznać jego całkiem nowy wymiar, łuki tradycyjne stanowią element stworzony dla nas - zdecydowanie więcej odnajdziesz na tej stronie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-09 15:51:46
Tagi: produkt, element, kupić