Sound Crazy

Serwis kultury

Spróbuj rozplanować sobie wolny czas. Przekonasz się jak wiele dzięki temu zyskasz. Zrób sobie przerwę, abyś mógł działać na pełnych obrotach

Poszukujesz azylu, gdzie masz szansę naprawdę odetchnąć? Dość już masz zwykłej bieganiny, stresu i niepewności? Myślisz o tym, aby nieco odpocząć od tego zgiełku, co codziennie masz okazję przeżyć?


turyści
Napisał: Ian Gratton
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tego rodzaju myśli pojawiają się w wielu głowach, ponieważ znaczna większość z nas zmuszona jest pracować, troszczyć się o codzienne sprawy.

Podoba Ci ten artykuł? To super, sprawdź stronę kenia last minute z niemiec pod tym adresem. Zobaczysz tam większą ilość informacji na podobny temat.

Życie to nie baśń, więc trudno oczekiwać, że to się w mgnieniu oka zmieni, jak za pomocą magii. Na szczęście mamy okazje, aby choć na chwilę się zrelaksować. Gwarantują to choćby wypady weekendowe. Spośród wielu ciekawych miejsc na szczególną uwagę zasługują: Szczawnica i Pieniny. Dowiedz się więcej: link do oferty.

Szczawnica jest to miasto słynące z uzdrowisk, położone jest w dolinie potoku Grajcarka, który jest prawym dopływem Dunajca. Duża część obszarów leży już na obszarze Beskidu Sądeckiego, z kolei za doliną potoku Grajcarka mamy okazję już podziwiać Pieniny. To właśnie zabudowa miasteczka leży między Pieninami a pasmem Radziejowej, która jest położona w Beskidzie Sądeckim. Miasto położone jest bardzo wysoko, jak na nasze polskie warunki, od 430 do 510 m n.p.m. Nieco historii. Pierwsze co wiadomo o Szczawnicy, to notatki pochodzące z 1413 roku, chociaż osady na tym obszarze były tam już wcześniej. Jeszcze w połowie XIV Szczawnica była parafią, lecz już w 1529 roku stała się filią parafii krościeńskiej. I była nią do 1889 roku. Po 1 rozbiorze Polski, Szczawnica była w zaborze austriackim. W 1828 roku Szczawnicę wykupili Stefan i Józefina Szalayowie, następnie zaś, w 1839 roku uzdrowisko przejął syn Józef Szalay. To on uważany jest za twórcę uzdrowiska. Dzisiaj Szczawnica to jedno z najbardziej znanych i modnych uzdrowisk.

turyści
Napisał: Ian Gratton
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wieloletnia tradycja i doskonały klimat sprawiają, że opłaca się tu przyjechać o każdej porze roku. Co ważne, kiedy już znajdziemy się w Szczawnicy nie możemy sobie odmówić szansy wyprawy szlakami Pienin. Jest to pasmo górskie w paśmie Karpat. Stanowi najwyższą cześć całkiem długiego, ale podzielonego pasa skał wapiennych. Z pewnością opłaci się zobaczyć ten region w lato, ale i zimą, zauważyć jak natura zbiera się do snu na jesień i jaki jest spokój zimą. Warto zarezerwować noclegi w sieci wpisując na przykład pensjonaty Szczawnica, noclegi w Pieninach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-17 17:48:11
Tagi: miasta, noclegi, wyjazdy, uzdrowiska