Sound Crazy

Serwis kultury

Co trzeba wiedzieć o kursach walut?

Decyzji skłaniających nas do zakupu lub sprzedaży waluty może być multum. Jedni z nas kupią obcą walutą gdyż wybierają się na daleką wycieczkę lub w celu inwestowania, kolejni mają nadzieję kupić niedrogo i sprzedać drogo. Nie istotny jest powód naszych transakcji, każdy jednak powinien zdawać sobie sprawę ze zmienności rynku walut. Sytuacja geopolityczna świata może wywrócić do góry nogami kurs danej waluty.


euro
Napisał: Mark Hodson Photos
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bywa, że w chwili silnego, dolara tańsze będzie, np. złoto, następstwem wspomnianego będzie zebranie inwestorów, którzy wykupują dany kruszec. I naturalnie przeciwnie, jeśli waluta traci, wtem wspomniane złoto staje się droższe.

Sprawdź ten artykuł, to też jest świetne źródło (https://zawodtyper.pl/typy-dnia/) prezentowanego tematu. Nie wahaj się i kliknij a z pewnością się nie zawiedziesz.

Odpowiedzialne za kursy walut bywają jednocześnie kluczowe decyzje polityków, jak i te, z pozoru te mniej istotne działania.

Na co trzeba uważać w trakcie brania pożyczki w obcej walucie?

Jeszcze kilka lat temu ludzie masowo brali kredyty we frankach szwajcarskich. Popularna była wtedy opinia, że skoro Szwajcaria jest krajem neutralnym oraz dobrze zarządzanym to, nic złego nie powinno mieć miejsca. I ostatnie wydarzenia udowodniły, że większość była w błędzie. Bank szwajcarski uwolnił kurs franka wobec Euro. Do tej pory Szwajcarzy utrzymywali sztywny kurs, co znaczyło, że Euro nie mogło kosztować mniej niż 1,2 franka. I nagle przestali to robić.

Powstała ogólna panika, ceny franka poszły w górę, ludzie stracili bardzo duże kwoty. Branie wieloletnich pożyczek w obcej walucie może wiązać się z bardzo dużym ryzykiem.

Masz apetyt na podobną informację na omawiany tutaj wątek? Jeżeli tak, to ochoczo kliknij tutaj – to ważna strona (https://www.forsel.pl/)!

Nawet kiedy dana waluta utrzymuje stały, niski poziom przez wiele lat. Nigdy nie możemy mieć pewności, że ten trend nagle nie ulegnie zmianie, dlatego warto być zabezpieczonym. Dlatego przed podjęciem tak ważnych dla nas wyborów należy najpierw zastanowić się dwa razy.

pieniądze
Napisał: frankieleon
Na podstawie: http://www.flickr.com
W każdej chwili opłaca się być dokładnym, aby w dłuższej perspektywie nie stracić.

Wymiany walut charakteryzuje tak zwany spread walutowy. Inaczej mówiąc będzie to różnica sprzedania obcych walut pomiędzy różnicą zakupu tychże walut. Najczęściej jest on podany w procentach lub ewentualnie w danej walucie. Im większy nastąpi spread, tym gorzej dla nas. Żeby być na czasie z trendami należy kontrolować na bieżąco waluty forex, więcej wskazówek czyli co najmniej dwa razy na dobę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-27 22:29:15
Tagi: rynek, kredyty, euro, pożyczki, inwestorzy