Sound Crazy

Serwis kultury

Jak zarobić?

Krajowe papiery wartościowe są obecnie najpewniejszą metodą inwestycji. Zapewniają one przychody na niezmiennym poziomie, który zależy od przedziału czasowego na jaki dana obligacja opiewa.
Obligacje przedsiębiorstw różnią się od akcji na kilka zasadniczych sposobów – obligacje gwarantują niski, ale stały i pewny zysk w okresie paru lat i nie dają nabywcy obligacji żadnych dodatkowych przywilejów --> źródło. Akcje za to zapewniają niekiedy znaczny zysk, ale też są obciążone pewnym ryzykiem. Akcje są emitowane przez spółki giełdowe, wierzyciele mający odpowiednio obszerne zestawy akcji mają również prawo do współwłasności spółki i uczestnictwa w walnych zgromadzeniach.

Kryzys finansowy dotarł już do Europy. Inwestorzy, którzy ulokowali sporą część pieniędzy w akcje mogli stracić wtedy wszystkie oszczędności.
inwestowanie
Napisał: OTA Photos
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dlatego też najbardziej istotna reguła inwestowania zakłada lokowanie części finansów w obligacje skarbowe.

Czy przeczytane tutaj wiadomości uważasz za atrakcyjne? Jeśli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (http://inoffice.pl/centrum-biznesowe-horizon/), która również niewątpliwie będzie nęcąca.

Taka metoda znacznie minimalizuje poniesione straty wskutek nieudanej inwestycji i jest dobrą asekuracją w przypadku załamania gospodarki. Jedynym przypadkiem, w którym emitent obligacji może nie wypłacić należności jest ogłoszenie bankructwa. Państwo, jako jedyny podmiot na rynku nie może ogłosić bankructwa. W krytycznej sytuacji może przestać emitować papiery wartościowe i dodrukować pieniądze w celu spłacenia długów.
Wartość obligacji po określonym czasie musi być większa, niż początkowo. Z tego powodu oprocentowanie jest wyższe od przewidywanej inflacji. Jest tak dlatego, że pieniądz z roku na rok traci na wartości. W praktyce oznacza to tyle, że na przykład dekadę temu, za sto złotych można było nabyć więcej dóbr niż obecnie. Inflacja jest więc bardzo ważnym elementem mającym wpływ na opłacalność inwestycji. O tym na pccinwestor.pl/faq/czy-inwestowanie-w-obligacje-jest-ryzykowne/

Warto zwrócić na to uwagę zakładając lokatę bądź bankowe konto oszczędnościowe. Niektóre banki oferują bowiem oprocentowanie poniżej progu opłacalności inwestycji. Kusząco prezentujące się oprocentowanie na reklamie tego rodzaju usługi finansowej bywają więc zwykłym chwytem marketingowym, mającym na celu zyskanie klienta przez bank.

Niezwykle nam przyjemnie, że przeznaczyłeś swój czas, żeby przejrzeć nasz artykuł. Jeśli czujesz chęć na inne, to kliknij odnośnik (https://www.pitprojekt.pl/) i przejdź do następnej strony.

Na dzień dzisiejszy jednak przepisy dotyczące lokat pieniężnych są na tyle restrykcyjne, że tego rodzaju sytuacja rzadko ma miejsce.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-13 02:04:46
Tagi: banki, papiery wartościowe, spółki