Sound Crazy

Serwis kultury

Pragniesz znaleźć najlepszy podarunek? Odwiedź księgarnię!

Czytelnictwo w Polsce ma się strasznie niedobrze, ludzie w ogóle nie czytają książek. W 2014 roku ogrom Polaków przeczytało mniej niż jedną pozycję, niektórzy wcale nic nie zaliczyli od lat. Pomimo tego księgarnie mają się świetnie, odwiedzane przez tych będących w mniejszości, ale jednak licznych, zatwardziałych moli książkowych.

Jeśli szukasz ciekawego prezentu na urodziny dla zaprzyjaźnionej osoby, z pewnością spotkasz tam coś interesującego, dla każdej grupy ludzi.książki
Napisał: Matthew
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bracia Karamazow, ostatnia powieść Fiodora Dostojewskiego, jest klasyką gatunku. Mimo przerażających rozmiarów, książkę pochłania się jednym tchem, poznając historię rosyjskiej familii drugiej połowy XIX wieku. Jeśli pragniemy zadowolić osobę, która lubi w beletrystykę, Bracia Karamazow będą bardzo dobrym pomysłem- zobacz powieść mroczna wieża.

Z kolei Mroczna Wieża, wielotomowa epopeja pióra utalentowanego Stephena Kinga, spodoba się mocniej fanom fantastyki, podobnie jak Ogień i Woda 1 (-sza część). Są to pozycje, które na zawsze weszły do kanonu lektur tego rodzaju, mając miliony zwolenników na całym globie. Nawet jeśli twoim jubilatem ma być smyk, który jeszcze nie rozumie liter, w księgarni odszukasz różne, interesujące kolorowanki samochody, kwiatki, bohaterowie bajek - to tylko kilka przykładów. Także pozycje dla starszych pasjonatów kolorowania są tam sprzedawane.

Jednak trzeba mieć na względzie, żeby nie nabyć książki, którą nasz solenizant już posiada. Epopeja Mroczna Wieża składa się z wielu tomów, dlatego należy wcześniej się rozeznać na półce naszego obdarowywanego. Podobnie jest z cyklem Victorii Scott - jeżeli nie widzimy jej na regale, należy nabyć książkę Ogień i Woda 1 -szy tom. Jeżeli chodzi o dedykację, jest jak najbardziej zalecana, lecz nie w samej książce.

stoisko z książkami
Napisał: winniepix
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najlepiej napisać kilka zdań na osobnej kartce, aby nie zrujnować na stałe naszego prezentu. Jeżeli mamy zamiar obdarować dziecko,0 kupując kolorowanki samochody czy lalki, trzeba nabyć kilka różnych egzemplarzy, aby nasz prezent był pełniejszy. Pamiętajmy także, aby poprawnie zapakować podarunek - możemy uczynić to na miejscu, w księgarni. Miłe ekspedientki zrobią to za nas- sprawdź pierwszy tom ognia i wody.

Księgarnia jest cudownym miejscem na odnajdywanie upominków. Znajdziemy w niej nie tylko książki - te z kanonu literatury powszechnej jak i fantastycznej - ale także podarunki dla najmłodszych. Poza tym robiąc sprawunki, zawsze można znaleźć jakąś ciekawą pozycję dla siebie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-06 15:39:50
Tagi: książka, lektura, księgarnie, Czytelnictwo