Sound Crazy

Serwis kultury

Co to jest factoring i do jakich podmiotów jest skierowana taka usługa?

Wiele firm, które zajmują się np. sprzedażą różnych produktów, musi czekać na zapłacenie swych rachunków przez okres nawet paru miesięcy. Jest to zgodne z prawem, jednak nie usprawnia to funkcjonowania firmy, gdyż posiada zły wpływ na płynność materialną konkretnej spółki.


Na szczęście funkcjonuje pewne rozwiązanie, jakie pozwala biznesmenowi, jaki sporządził fakturę z długim terminem jej opłacenia na praktycznie błyskawiczne uzyskanie funduszy. Jest to wykonalne dzięki tego typu usługi jaką jest faktoring.

Jeśli nie jesteś pewien, czy opublikowane na tej witrynie wiadomości są dość precyzyjne, to zobacz źródło (https://www.miejscakonferencyjne.pl/sale-konferencyjne/wroclaw/hala-stulecia-wroclawskie-centrum-kongresowe.html), które posłużyło do stworzenia tego artykułu.

Istnieją w niej trzy podmioty. Firma, która wystawia fakturę to faktorant. Przekazuje ona uprawnienia do danego roszczenia na faktora, zatem spółkę, jaka wypłaca mu równowartość rzeczonej faktury zmniejszoną o prowizję faktora. Trzecią stroną transakcji factoringu jest wierzyciel, jaki nadal powinien zapłacić fakturę, lecz już nie tak jak to początkowo miało być - faktorantowi, lecz faktorowi.


panorama - pieniądze
Napisał: Arek Olek
Na podstawie: http://www.flickr.com


Warto jednak wspomnieć, że przedmiotem factoringu nie musiałyby zostać wyłącznie pieniądze. Mogą nim okazać się także usługi pomocnicze, zwane działaniami ponadplanowymi o charakterze usług, między innymi poradnictwo czy też aktywności administracyjne, przykładowo inkaso zobowiązań.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Zatem przydadzą Ci się ekstra źródła (https://www.workservice.pl/praca/poznan/), które dostarczą Ci więcej newsów na ten temat. Namawiamy więc do wejścia w ten link.

Usługa faktoringu jest zwrócona do:


- zakładów chcących zabezpieczyć się przed problemami finansowymi swoich klientów,
- firm szukających opcjonalnych źródeł opłacania bieżącej działalności,


- firm szukających sposobów na zdyscyplinowanie swoich kontrahentów do terminowego regulowania zobowiązań,


- podmiotów przemysłowych szukających elastycznych oraz kompleksowych usług finansowych,


- spółek stosujących odroczone okresy płatności (kredyt kupiecki).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-03 01:43:53
Tagi: klient, spółka, spółki, działania, faktur