Sound Crazy

Serwis kultury

Jakie są obowiązki osoby zatrudnionej jako kasjer walutowy?

Pośród zawodów, które mają duży związek z pieniędzmi jest także tego typu, który tyczy się obsługiwania m.in. zagranicznych środków pieniężnych. Osoba pracująca na tego typu stanowisku musi wykonywać takie czynności jak sprzedawanie czy też kupowanie pieniędzy.
Do zadań tego typu osoby należy także bieżąca obsługa rachunków walutowych, prowadzenie dokumentacji realizowanych działań i przechowywanie środków pieniężnych. Na osobie działającej na etacie kasjer walutowy ciąży niezwykle wielka odpowiedzialność za wszystkie czynności powiązane z obsługą operacji pieniężnych. Tego typu kasjer powinien być ekspertem ds. rozróżniania autentyczności walut w czasie wykonywania poszczególnych operacji. Jeśli interesuje Cię taka praca, potrzebna jest biegła umiejętność obsługiwania komputera, a także komunikatywna znajomość angielskiego. Oczywiście niezwykle mile widziane jest to, aby kandydat do pracy na takim etacie posiadał już podobne doświadczenie zawodowe. Musi również posiadać minimum średnie wykształcenie, najlepiej związane z ekonomią. Kandydat powinien się także okazywać niekaralnością.


baner06.2014]


kasjer walutowy
Napisał: Ministerio de Relaciones Exteriores
Na podstawie: http://www.flickr.com


Konieczne jest również skończenie kursów dotyczących umiejętności rozpoznawania autentyczności banknotów krajowych oraz zagranicznych. Dobry kasjer walutowy musi dobrze funkcjonować w grupie, cechować się odpowiedzialnością i dyspozycyjnością. Istotna jest także komunikatywność, wysoka kultura osobista i umiejętność koncentracji i szybkiego liczenia. Za wykonywaną przez swoją osobę pracę, tego typu kasjer mógłby liczyć wstępnie na ok. 2000 złotych na miesiąc.
W takiej wysokości pensję mogłaby otrzymywać osoba pracująca na umowę, na pełnym etacie i posiadająca studia kierunkowe. To jest tylko pensja (zobacz odpady rejestracja firmy) przeciętna, a mogłaby być jeszcze większa. Jest zależna od stażu i wprawy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:07:52
Tagi: LED, efekty, ekspert, pieniędzy, IT