Sound Crazy

Serwis kultury

Pięć znaczących powodów, dla których powinno się czytać książki

W dobie globalnego Internetu mnóstwo ludzi coraz więcej czasu spędza korzystając z komputera, serwisów społecznościowych i innych rzeczy, które proponuje nam obecnie Internet. Nie da się więc nie zauważyć, że w naszym społeczeństwie czytanie książek staje się coraz mniej modne i coraz bardziej wymiera, w szczególności wolno to zaobserwować wśród młodszych pokoleń.
książka
Napisał: Alicia A. L.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednakże czytanie książek ma niezwykle dużo wartości i nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem takiej lektury to wskazane jest nieraz znaleźć choćby chwilę na czytanie książek, tym bardziej, iż niesie to za sobą naprawdę wiele wielkich zalet. Rzecz jasna zdołamy wypunktować aktualnie istotnie wiele powodów, dla których warto czytać książki, aczkolwiek my skupimy się dzisiaj tylko na pięciu z nich.Po pierwsze czytanie książek rzecz jasna natęża naszą wiedzę. Część rzeczy, jakie czytamy na stałe ostaje w naszym mózgu, a wiedza ta znacznie zwiększa nasze horyzonty, a także oddziałuje na lepsze zrozumienie świata. Mało tego dzięki czytaniu książek wzbogaca się nasze słownictwo, mamy istotnie większą prostotę wypowiadania się, cechuje nas większa elokwencja.


książka
Napisał: MocaDeco
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po drugie książki wpływają także na poprawę pamięci. Jest to doskonały trening dedukcji, analitycznego oraz krytycznego myślenia, oraz także wyciągania wniosków. Czytanie książek porządniej oddziałuje na naszą poprawę pamięci, niż choćby czytanie postów zamieszczonych na portalach społecznościowych.

Trzecią wartością czytania książek jest to, że wywołują empatię. Czytając nieraz wczuwamy się w położenie bohatera, razem z nim doświadczamy trudne chwile, rozumiemy jego rozterki. Takie emocjonalne poruszenie powoduje, iż w stosunku do innych jednostek jesteśmy skłonni wykazywać większą empatię.

Udowodniono też, iż czytanie książek hamuje demencję oraz progres Alzheimera, wskutek tego jak widać książki posiadają również zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Co interesujące oglądanie telewizji ma skutek totalnie odwrotny, bo może przyspieszyć awans choroby.

Ostatnią, piątą wartością czytania książek jest to, że książki świetnie oddziałują na odprężenie. Interesująca i wyśmienita książka potrafi o wiele lepiej uspokoić, aniżeli kubek herbaty albo słuchanie muzyki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:50:23