Sound Crazy

Serwis kultury

Karnawał - czas wspaniałej zabawy, która zaangażuje każdego, starszych i młodszych

Jeżeli lubimy szaloną zabawę, z pewnością jesteśmy fanami karnawału. To wyjątkowy czas w ciągu całego roku, gdy mamy okazję na uczestniczenie w rozlicznych imprezach, dyskotekach, balach i tak dalej.
Opłaca się do samego końca wykorzystać ten czas, ponieważ karnawał nie trwa bez końca, szybko nadchodzi czas pokuty.


Teatralne maski
Napisał: Nick Powell
Na podstawie: http://www.flickr.com


Od długich setek lat ludzkość bierze udział w karnawałowym szaleństwie.

Jeśli masz ochotę zgłębić więcej danych na omawiany temat, to zerknij na opublikowany tu (http://www.stajniaiskra.pl/art/1481/postawa-w-skoku.html) wpis a znajdziesz pokrewne interesujące informacje.

Kiedyś była to jedna i niepowtarzalna szansa, by choć przez chwilę stać się kimś innym, udawać kogoś całkowicie innego: biedacy mogli przebierać się za króla, stare kobiety za młódki, osoby bojaźliwe za straszne zwierzęta i tak dalej. Było to osiągalne dzięki dość wczesnemu wynalazkowi, jakim były maski karnawałowe. Dzisiaj da się je zakupić w rozlicznych sklepach, są łatwo dostępne praktycznie dla wszytkich, dostępne na każdą kieszeń, poprzez co każdy może je nabyć. Dawniej było zupełnie inaczej: maski wykonywano samodzielnie, wedle własnej idei. Były może one nie tak stylowe, ale na pewno niepowtarzalne. Dziś niewiele osób decyduje się na zrobienie ich samemu, brakuje nam czasu, wolimy iść do sklepu i zakupić gotowy towar. Maski karnawałowe mimo że tracą swoje pierwotne znaczenie, w dalszym ciągu są dość popularne i mogą uatrakcyjnić każdą zabawę.


Na szczęście punkty oferujące przebrania karnawałowe są dzisiaj w niemalże każdej miejscowości, co bardzo upraszcza sprawę. Wystarczy się tam udać i wypożyczyć odpowiednie przebranie. Fantastycznej, niezapomnianej zabawy! - AmazingGirl M. Wasilewska i P. Wasilewski s.c.

Ostatnimi czasy wiele osób bawi się na wszelkiego typu imprezach tematycznych. Prym wiodą tam przebieranki. Aby brać w nich udział trzeba włożyć odpowiedni, dopasowany do tematu strój.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:38:57
Tagi: styl, zakup, czasu, pani