Sound Crazy

Serwis kultury

Jak można by wyuczyć swoje dziecko właściwego gospodarowania jego pieniędzmi?

Dobra kompetencja gospodarowania pieniędzmi to bardzo cenna dla każdego człowieka kompetencja. Może przydać się ona na każdym rozdziale życia, z tego też powodu należałoby poznać fundamenty ekonomii.
buty dziecięce
Napisał: Sarah Joy
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pozwala to na stopniowe zgłębianie zagadnienia, to zaś może spowoduje kiedyś, że zostaniemy przedsiębiorcami lub pracownikami banku?


firma - wyobrażenie
Napisał: Presidencia de la República Mexicana
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jednak na początku takiej drogi kariery powinniśmy już jako młodzi ludzie mieć swe konto oszczędnościowe. Jest to tzw. ROR, czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Takie konto mogłyby posiadać także osoby niepełnoletnie, jednak w takim przypadku musi być ono stworzone w towarzystwie rodzica danego dziecka. W tym czasie to akurat tam nasze dziecko będzie mogło zbierać swe np.

O problemach dotyczących różnych tematyk dowiedzieć się można z sieci. Wówczas wystarczy przeczytać artykuł o opisywanym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły.

comiesięczne tak zwane "kieszonkowe" i po pewnym czasie, kiedy uzbierana suma okaże się być dla niego dosyć znaczna, potomstwo będzie mogło przeznaczyć swoje pieniądze na jakiś wyznaczony przez siebie zamiar. Mógłby to być np. zegarek czy pewien śpiwór.


Tego typu postępowanie jest bardzo odpowiednie pod kątem ekonomicznym oraz rodzicielskim.

Przejdź do serwisu oraz dowiedz się (http://abk.pl/o-akademii/), czy nasz następny artykuł wydaje się być zajmujący. Będzie nam też niesamowicie miło, jeżeli zostawisz opinię.

Od małego uczy albowiem nasze potomstwo odpowiedniego pojmowania istoty środków płatniczych i tego, co to jest dobre konto oszczędnościowe. Gdy już potomstwo będzie wiedzieć, że nasze pieniądze nie spadają nam z nieba, to doskonały moment, aby rozpocząć uczyć dziecko jak się pieniądze zarabia.
Można przykładowo podać mu butelki po kupionej przez nas oranżadzie i poprosić o ich sprzedanie w pobliskim sklepie. A uzyskane w taki sposób oszczędności mogłoby wpłacić na swe konto.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:33:56
Tagi: dom, oszczędności, biznesmen, temat