Sound Crazy

Serwis kultury

Wypełnianie rozliczeń podatkowych – przez Internet, czy tradycyjnie?

Razem z zbliżaniem się okresu rozliczeń z Urzędem Skarbowym coraz większa ilość podatników decyduje się na opcje on-line. Mimo rosnącej liczby „wirtualnych” podatników standardowe podejście dalej jest praktykowane przez większą część ludzi – szczególnie ze starszych roczników.
zbliżenie - pieniądze
Napisał: Richard Grandmorin
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wypełniając pit 37 sporo petentów rozważa czy lepiej będzie zrobić to ręcznie, dając do osoby trzeciej lub użyć jednego z dziesiątków programów on-line? Trzecia opcja posiada największą ilość zwolenników. Jednak każdy wariant odznacza się swoimi plusami jak i wadami. Wypełnianie pit 37 samemu w tradycyjny sposób stwarza ryzyko wielu pomyłek, których korygowanie jest męczące, a nierzadko trudne do wychwycenia aż do czasu, gdy jest już po fakcie. Z kolei skorzystanie z ofert osób trzecich, które pojawiają się z wzrastającą częstotliwością przed czasem składania deklaracji generuje poboczne koszty. Istnieje tu również ryzyko niedotrzymania terminu w skutek różnego rodzaju opóźnień - .


Trzecia opcja czyli oddanie np. pit 36 za pośrednictwem sieci jest w miarę najprostszym wyjściem. Jednak ilość podatników, którzy z niej korzystają mimo wzrastania z każdym rokiem nie jest aż tak duża. W rezultacie kolejki przed Urzędami Skarbowymi utrzymują się każdego roku. Wypełnienie pit 36 jak i innych deklaracji podatkowych wcale nie musi być problematyczne - przeczytaj na stronie.
Jeśli decydujemy się na standardowe metody lepiej jest rozpocząć jak najwcześniej by zniwelować ryzyko pomyłek. Jeśli wybierzemy opcję on-line to margines czasowy o wiele bardziej się rozciągnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:24:33
Tagi: czas, sieci, termin, stres, metody