Sound Crazy

Serwis kultury

Czy zawsze prowadząc działalność gospodarczą trzeba składać deklarację podatkową?

Najmniej lubianą czynnością, z jaką zmaga się każdy płatnik bywa składanie formularza podatkowego. Czasem wręcz nie jest możliwe, aby określić który formularz wybrać. Wynika to głównie z faktu, iż przekształcane są bardzo często więc jedynie pracownik urzędu może zorientować się aktualnie, którego dokonać wyboru. Trzeba więc zasięgnąć opinii specjalisty.


paragony fiskalne
Napisał: Hey Paul Studios
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tym bardziej, że usługa ta nie bywa aż tak bardzo droga. Od stycznia ogłasza się gro osób, które posiadają umiejętność pozwalającą wypełnić deklarację podatkową sprawnie i bez dodatkowych problemów, nawet PIT (zobacz pit 36 czy 37) 5 (Cena Biznesu). Czego dotyczy ten formularz podatkowy i kto powinien się nim zainteresować? Formularz PIT 5 dotyczy zadatku miesięcznego z tytułu podatku dotyczącego dochodu. Jest on stricte związany z art. 44 Regulacji prawnej o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Obowiązuje w takim razie przedsiębiorców, jacy posiadają firmę pozarolniczą, oraz podatników, jacy osiągają dodatkowe źródło dochodu z najmu a także zupełnie odmiennych umów zbliżonego rodzaju. Osoby fizyczne zobowiązani są, aby pamiętać o nieustannym wypełnianiu formularza podatkowego a także bezzwłocznie do 30 dnia ostatniego miesiąca pierwszego kwartału oddać ją w Urzędzie Skarbowym adekwatnym dla miejsca zamieszkania.


Pomijając kwestię rozliczeń podatkowych, osoby posiadające własną firmę zobowiązane są by mieć kasetkę, z jakiej paragon fiskalny oddawany jest nabywcy dóbr i usług (paragon fiskalny). Dodatkowo również są zobowiązani do tego, żeby prowadzić spis pracowników, w której ujęte będzie ich świadczenie za prace, chodzi to zarówno o wynagrodzenie brutto netto . Jak powszechnie wiadomo prowadzenie przedsiębiorstwa związane jest z wieloma formalnościami, jakich należy pilnować. Najważniejsze jest jednak zachowanie terminowości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:24:34
Tagi: formularz, podatek dochodowy, świadczenie