Sound Crazy

Serwis kultury

Powtarzalność nasza codzienna. Jak to jest z tym odnajdywaniem sensu w zwykłych dniach? Czy właściwie warto się starać?

W każdym roku czekają nas pewne sytuacje, które zdążyliśmy już poznać, jakie są powtarzalne i po prostu się powtarzają, jak cykliczne jest nasze życie. Jeśli bowiem popatrzymy na przyrodę, to wszyscy wiemy, że są pory roku, które zachodzą po sobie. Jeśli spojrzymy na nasze życie, to również zauważymy, że kalendarz w każdym roku wygląda podobnie, są te same dni, lecz jest inny rok. Przyzwyczajeni jesteśmy do tego i nie wyobrażamy sobie, aby nagle stało się inaczej.


pit online
Napisał: U.S. Department of Agriculture
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy rok to następne wyzwania, ale wiele z nich jest bardzo podobnych co roku. Na przykład składanie deklaracji podatkowej, w tym roku będzie to Pit za 2014, w następnym roku znów to zrobimy, to owa powtarzalność - Więc liczby są zmienne, ale tak naprawdę wiele rzeczy jest powtarzalnych. W każdym roku celebrujemy te same święta, czekamy na te same dni, celebrujemy imieniny i urodziny, choć i tak niezwykle czuć upływ czasu.

Niestety, nie możemy przed tym uciec, bo choć powtarzalność występuje w każdym życiu, to jednak każdego roku stajemy się trochę innymi osobami. Tak to już jest, nieuniknioność upływu czasu jest też uzasadnieniem powtarzalności, w wolnym tłumaczeniu, to że tyle rzeczy się powtarza świadczy o tym, iż wszyscy przemijamy.

Jeśli jesteś pewien, że informacje na przedstawiany temat okażą się dla Ciebie wartościowe, to wejdź na proponowany tekst (https://contra-odszkodowania.pl/pomoc-dla-frankowiczow/), który z pewnością tego typu wiadomości ma.

Właśnie to w jesień, a tym bardziej w zimę to czuć, bo w okresie letnim jesteśmy trochę rozmarzeni, trochę w innej rzeczywistości i nie zastanawiamy się nad takimi rzeczami. Pora na refleksję przychodzi, gdy robi się zimno, gdy nasze plany wakacyjne znowu muszą
rozliczenie
Napisał: Bas Evers
Na podstawie: http://www.flickr.com
dojrzewać do lata. Istnieją jednocześnie ludzie, którzy odpowiednio się w tym czują, w tej powtarzalności, gdyż wyraża to w jakiś sposób poziom naszego bezpieczeństwa.

Bo jakby to było, jakby każdy z dni był niepewnością, a każdy rok wielką niewiadomą? Właściwie tak jest, przecież nie możemy wiedzieć czy zbliżający się rok przyniesie szczęście (może jakąś wygraną) czy raczej coś nieprzyjemnego (choroba, śmierć kogoś bliskiego), niemniej, to że istnieją te same punkty w każdym roku sprawia, iż mamy pewne drogowskazy. To tak jak chodzimy po górach albo jeździmy autem po obcym kraju. Żeby się nie zgubić wymagamy drogowskazów.

Zapewne miałbyś chęć przeczytać komentarz z strony (https://www.eccotravel.eu/chiny/)? Jeśli tak, to fantastycznie. Może i Ty poczujesz chęć, by napisać nam swoją opinią.

Drogi są wszędzie niemal identyczne, lecz nie zawsze trafiamy w odpowiednie miejsce, a żeby się nie zagubić potrzebujemy wsparcia, właśnie w postaci takich punktów. Dlatego wszyscy ich potrzebujemy – w większym lub mniejszym stopniu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-03 15:56:00
Tagi: samochód, bezpieczeństwo, refleksja