Sound Crazy

Serwis kultury

Nadchodzi koniec kwietnia, pamietaj aby zadeklarować PIT-a

Pierwszy kwartał każdego roku w naszym kraju to moment, kiedy wielu z nas powinno pomału zacząć sporządzanie rozliczeń podatkowych. Gdyż każda jednostka, która w poprzednim roku uzyskała jakiekolwiek dochody, musi z nich się rozliczyć w urzędzie podatkowym. Wówczas musimy uzupełnić właściwy formularz, który wybieramy w rozróżnieniu od tego, jakiego typu było źródło naszych dochodów. Mnóstwo osób wypełnia druk numer 37, przeznaczony dla osób zatrudnionych na umowę zlecenie, oraz emerytów. Oto kilka metod na prędkie uporanie się z tym obowiązkiem.


Jeżeli posiadamy najzwyklejszy komputer, a także umiejętność jego obsługi, możemy zainstalować sobie na nim program PIT 2016. Tego rodzaju aplikację możemy pobrać bezpłatnie w internecie, lub odszukać na płycie, będącej dodatkiem do specjalnego wydania gazety ekonomicznej- . Po instalacji, musimy utworzyć sobie konto, w którym umieścimy wszelkie swoje dane. Następnie, musimy wybrać odpowiedni typ formularza, który potrzebujemy wypełnić. Przeważnie będzie to ten z numerem 37. Po czym będzie trzeba wprowadzić wszelkie potrzebne tam informacje, które spiszemy z dokumentu który dostaliśmy od naszego pracodawcy.

Jeżeli podoba Ci się prezentowany artykuł, kliknij ten odnośnik - niewątpliwie także warto zobaczyć tam kolejny ciekawy materiał.

Jeśli program pit 2016 nie wypełni nam tego z góry, można także samodzielnie wytypować fundacje, na którą oddany będzie nasz eden procent podatku. Następnie potrzebujemy już jedynie sprawdzić poprawność wprowadzonych danych i wydrukować formularz.


Obliczanie podatków
Napisał: Dave Dugdale
Na podstawie: http://www.flickr.com
Od paru lat w Polsce istnieje także możliwość aby rozliczyć nasz PIT online. Jeżeli chcemy tego dokonać, pierw trzeba zaopatrzyć się w znak elektroniczny, w tym celu musimy złożyć go w swoim urzędzie, a także posiadać odpowiedni tablet do naszego komputera. Jeśli nie posiadamy takich opcji, inną formą naszego podpisu, będzie wprowadzenie w odpowiednim miejscu dokładnej kwoty naszego dochodu, rozliczanego w roku poprzednim. Aby rozliczyć PIT online, pierw musimy pobrać a także zainstalować na komputerze specjalny program, znajdujący się na oficjalnej stronie urzędu podatkowego. Potem musimy stworzyć własne konto, po czym działać identycznie, jak w momencie używania programu z akapitu wcześniejszego. Więcej porad znajdziesz pod linkiem rozliczenie podatku online. Tutaj jednak nic nie musimy drukować, ukończony formularz bowiem przesyłamy drogą elektroniczną.


Każda persona, zatrudniona i mająca zarobki, musi pamiętać, żeby do końca pierwszego kwartału każdego roku, rozliczyć swój podatek. Możemy zrobić to korzystając ze specjalnego programu, a następnie wydrukować i wysłać pocztą. Poza tym możemy także wypełnić PIT online, używając własnego podpisu elektronicznego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-03 15:54:52
Tagi: sieci, formularz, konto