Sound Crazy

Serwis kultury

E-deklaracje czyli w jaki sposób posłać PIT przez internet

Już szósty rok z rzędu mamy możność przesyłania deklaracji rocznych PIT przez Internet. Rozliczenie on-line to najprostszy sposób złożenia rocznego zeznania.


Przez net, bez podpisu elektronicznego można wysłać: PIT-36, PIT- 39, PIT-19A oraz pit 28 online razem z aneksami.
W ten sam sposób składa się także korektę owych zeznań.

Jeśli ciekawią Cię opisywane w niniejszym tekście kwestie i chcesz poczytać większą ilość informacji na taki temat - kliknij tu projekty graficzne opakowań.

Do tego system zapewnia bezpieczeństwo ekspediowanych informacji. Dzięki warunkowi autoryzacji deklaracji do minimum spada niebezpieczeństwo, iż ktoś się pod nas podszywa. Potwierdzeniem posłania zeznania jest tzw. UPO. Traktowane jest ono na równi z dokumentem posłania poleconego listu czy potwierdzeniem złożenia deklaracji bezpośrednio w urzędzie fiskalnym. Do posłania powyższych zeznań podatkowych należy tylko posiadać dojście do netu, przygotować dane, które zabezpieczają autentyczność składanego zeznania: PESEL, NIP (o ile prowadzimy działalność gospodarczą) jak też sumę dochodu wykazaną w deklaracji podatkowej za rok 2011.

Czy chcesz może otrzymać link referencyjny (https://www.smartvest.pl/), gdzie czekają na Ciebie kolejne wpisy? Mamy nadzieję, że spodoba Ci się nowy serwis.

System e-Deklaracje jest bezpieczny i całkiem darmowy, zaś zeznanie zostanie przesłane wprost do urzędu podatkowego.


pracownicy w kamizelkach
Napisał: Asian Development Bank
Na podstawie: http://www.flickr.com


Program przeznaczony do wypełniania deklaracji podatkowej jest całkiem intuicyjny a także bezproblemowy w obsłudze. W wypadku pojawienia się jakichś niejasności zawsze można skorzystać z instrukcji obsługi.
Zyski wypływające ze złożenia zeznań w elektronicznej formie to choćby oszczędność czasu, mniejsze koszty złożenia deklaracji, łatwość uzupełnienia, bezpieczeństwo wysyłanych informacji, gwarancja prawidłowości składanej deklaracji bądź otrzymanie potwierdzenia wysłania deklaracji bez opuszczania mieszkania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-03 15:50:59
Tagi: mieszkania, programowanie, czasu