Sound Crazy

Serwis kultury

Wiele programów, jakie w dogodny sposób pozwalają na rozrachunek ze skarbówką przez internet.

Jak co roku nadciąga okres corocznych rozliczeń z US. Jest sporo programów, które w dogodny sposób zezwalają na rozrachunek ze skarbówką przez internet. Dzięki programom krok po kroku podatnik dobrze zrealizuje deklarację, a później od razu przekaże go i odbierze potwierdzenie.


Aplikacje są
kobieta licząca podatki online
Napisał: "PictureYouth"
Na podstawie: http://www.flickr.com
tak stworzone, że same obliczają podatek należny, sumę do zwrotu, czy też podatek do uiszczenia. Jedyne co musi uczynić płacący podatki to w prawidłowy sposób zapełnić pojedyncze części. Programy pozwalają na odliczenie wszelkich ulg, czy darowizn.

Uwaga! Opracowaliśmy dla Ciebie nowy tekst - a w nim istotna treść na podobny temat. Przejrzyj go obowiązkowo i życzymy przyjemnej lektury.

Co istotne, za pomocą aplikacji w szybki i łatwy sposób mogą się rozliczyć także jednostki prowadzące swoją działalność gospodarczą.
Po posłaniu PIT (zobacz program do rozliczania pitów) online (więcej: Łatwe Podatki) pobieramy UPO, gdyż jest to dokument na to, że bez problemu oddaliśmy zeznanie. Dowód ów wraz z deklaracją trzeba trzymać przez 5 lat.
Mnóstwo osób wyliczających się za pomocą owego formularza korzysta także z pośrednictwa pracodawcy, albo ZUS-u. Ma to miejsce w takim przypadku, gdy płacący podatki nie zdobył w roku rozliczeniowym pobocznych przychodów i nie posiada możliwości korzystać z ulg podatkowych.
dokumenty
Napisał: Sean MacEntee
Na podstawie: http://www.flickr.com

Program pit 2015 pozwala na potrącenie wydatków na cele rehabilitacyjne. Ulga ta przysługuje osobie, która ma orzeczenie o niepełnosprawności, czy też posiada na utrzymaniu taką osobę.


Dopuszczalne jest rozliczenie przez internet zeznań PIT wspólne z małżonkiem. Tego e PITa podpisywać może jeden współmałżonek, który wypełnia deklarację. Współmałżonek składający PIT działa wtedy nie tylko w swoim imieniu, lecz także w imieniu drugiego współmałżonka.
Jakakolwiek e-deklaracja musi zawierać sprawdzony podpis elektroniczny. W związku z ułatwianiem składania podatnikom corocznych zeznań podatkowych zezwolono na wysyłanie zeznań podpisywanych danymi uwierzytelniającymi drogą elektroniczną.
Danymi autoryzującymi sygnować można zarówno zeznanie jednoroczne, jak i korektę zeznania rocznego. Drogą elektroniczną jest możliwość także złożyć korektę zeznań sprzed kilku lat. Dopuszczalne jest również złożenie poprawki e-PITów drogą tradycyjną, lub uzupełnianie druków podatkowych składanych w formie tradycyjnej przez złożenie korekty w formie e-deklaracji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 10:05:25
Tagi: Internet, program, rozliczenie