Sound Crazy

Serwis kultury

Rozliczamy się z urzędem fiskalnym

Mało kto nie słyszał o blankiecie podatkowym PIT-37. To jeden z najpopularniejszych formularzy, które każdego roku wypełniają miliony rodaków. Oświadczenie podatkowa PIT 37 dotyczy uzyskanych dochodów za zeszły rok. PIT 37 jest wypełniany zarówno poprzez osoby pracujące na umowę o prace, jak też wszystkich tych, jacy zatrudnieni są na umowę zlecenie lub dzieło.


rozliczenie
Napisał: Images Money
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kto poza tym wypełnia PIT 37? Mimo obiegowej opinii, bardzo dużo rencistów oraz emerytów korzysta z ulg oraz posiada dodatkowe dochody z których się rozlicza. Inną tak samo liczną grupą osób wypełniającą PIT 37 będą osoby w pojedynkę wychowujące dzieci bądź rozliczające się z małżonkiem.

Hej, sprawdź to hard dyskont, jeśli jeszcze nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej atrakcyjnej stronie a zobaczysz, że okaże się ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

Stając po raz pierwszy przed koniecznością odpowiedzenia sobie na zapytanie: w jaki sposób wypełnić PIT 37? – możemy być skonfundowani, dlatego wskazówek należy szukać na www.

Częstokroć bowiem prócz samego arkusza podatkowego jesteśmy zobowiązani do zgromadzenia a także wypełniania dodatkowych formularzy, takich jak PIT- O oraz NIP-3(5). Składając po raz pierwszy PIT 37 musimy pamiętać o goniącym nas terminie przesłania go,
rozliczenie
Napisał: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com
gdyż czas na złożenie PIT 37 kończy się 30 kwietnia. Z pozoru jest to wiele czasu, jednak gdy mamy do czynienia po raz pierwszy z wypełnianiem druku podatkowego, tenże czas wydaje się częstokroć nazbyt krótki.


W jaki sposób wypełnić pity 2016 i z czego się rozliczamy? PIT 37 to druk, jaki pozwala nam się rozliczyć z tytułu przychodów pochodzących od płatnika a więc pracodawcy.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to szybko sprawdź tutaj automatyka przemysłowa inne tego typu materiały - one też są godne uwagi.

Są to dochody wynikające z: wynagrodzenia a także innych profitów ze stosunku służbowego albo stosunku pracy, zapomóg i świadczeń przedemerytalnych, rent, stypendiów, przychodów na podstawie praw autorskich, wsparć pieniężnych na podstawie ubezpieczenia społecznego, należności za pracę skazanych a także tymczasowo zatrzymanych.

Gdy wypełniasz PIT 37 po raz pierwszy oraz nie jesteś pewien czy robisz to poprawnie bądź nie lubisz się męczyć co roku z blankietem, korzystaj z darmowego programu PIT, który to pomoże ci szybko i bezproblemowo wypełnić PIT 37. Nieskomplikowany w obsłudze program, który to przybliży każde zagadnienia i pomoże zapełnić wszystkie rubryki formularza. Nie bój się wypełniać PIT 37 własnoręcznie – z PIT programem nauczysz się błyskawicznie oraz poprawnie radzić sobie z blankietem. Dzięki temu możesz posłać pit online - zapraszamy do serwisu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:45:04
Tagi: podatek, formularz, stypendia