Sound Crazy

Serwis kultury

Odzyskanie podatku pobranego w czasie pracy za granicą

Wbrew pozorom zagraniczne instytucje podatkowe funkcjonują podobnie jak nasz fiskus oraz zdarza się, że zabierają za dużo dużo podatku w czasie pracy za granicą. Co może zrobić w takiej sytuacji. Oczywiście wystąpić o wypłatę podatku.


Zwrot podatku z UK
Kiedy najczęściej możliwy jest zwrot podatku z Anglii - zobacz zwrot podatku z anglii? Przykładem może być sytuacja, kiedy Polak przyjeżdża do Anglii i pracuje kilka miesięcy. Pracodawca odciąga wtedy standardowo podatek zakładając, że pracownik będzie pracować bezterminowo. Jednak pracownik po kilku miesiącach decyduje się na powrót do Polski i równocześnie nie wykorzystuje całej kwoty wolnej od podatku. Może też się zdarzyć, że urząd bądź pracodawca niewłaściwe nalicza podatki, co zdarza się gdy ktoś zmienia pracę w ciągu roku bądź jest zatrudniony przez więcej niż jednego pracodawcę. Nierzadko sam urząd znajduje błędy i je naprawia, aczkolwiek nie jest to regułą, z tego powodu zawsze trzeba wszystko sprawdzać samemu oraz ewentualnie starać się o zwrot nadpłaconego podatku. Na odzyskanie podatku z Anglii przewidywany jest okres 4 lat.


zwrot podatku z anglii
Napisał: Wagner-GmbH
Na podstawie: http://www.flickr.com


Warto wiedzieć, że jeśli osoba pracowała w Anglii lecz przebywa obecnie w Polsce to nadal może odzyskać zwrot. W tym celu trzeba wypełnić odpowiedni formularz, wydrukować oraz wysłać go do Inland Revenue, bądź można przesłać zgłoszenie online. Jeśli urząd podatkowy po rozpatrzeniu danej sprawy uzna, iż należy nam się zwrot pewnej kwoty to wyśle czek na adres w Polsce, albo anna szirch - adwokat z wrocławia jeśli mamy założony rachunek w Anglii, to prześle pieniądze na konto.


Czy osoby, które pracowały w Irlandii mogą liczyć na zwrot podatku?


Również wszystkie osoby legalnie pracujące w Irlandii mają potrącane zadatki na podatek dochodowy. O zwrot podatku z Irlandii ta strona można starać się w dowolnej chwili za okres 3 lat. Dokumenty podatkowe można przesłać także przed zakończeniem roku podatkowego, jednak oznacza to zobowiązanie do niepodejmowania jakiejkolwiek pracy na terenie na terenie tego kraju do 1 stycznia do 31 grudnia.

Czy teraz szukasz czegoś fascynującego na ten wątek? Jeśli tak, to zgłąb informacje w odniesieniu do firmy oraz przejrzyj asortyment (https://www.tax4business.pl/pit-28-czyli-ryczal-przychodow-ewidencjonowanych/).

/J]

Jeżeli nie potrafimy, nie dysponujemy wolnym czasem albo z innych przyczyn nie chcemy samodzielnie się starać się o odzyskanie nadpłaconego podatku, wówczas dobrze jest skorzystać z wiedzy oraz doświadczenia profesjonalistów. W sieci bez najmniejszego problemu znajdziemy odpowiednią firmę, która za niewygórowaną nam w tym pomoże.
Wówczas możemy być spokojni, że wszystko przebiegnie zgodnie z aktualnie obowiązującymi procedurami oraz uda nam się w najkrótszym możliwym czasie uzyskać zwrot podatku. Co ważne uczciwa firma pobierze prowizję tylko w sytuacji, jeśli była skuteczna.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:08:43
Tagi: świadczenia, zysk, online, błędy