Sound Crazy

Serwis kultury

Możliwość skorzystania z aplikacji do rozliczania PITu usprawnia wypełnienie tego zadania

Nie tak dawno, uregulowanie podatku w Urzędzie Skarbowym z uzyskanego dochodu, śniło się po nocach wszystkim Polakom. Na szczęście, stworzono obecnie mnóstwo aplikacji pomagających w tym ciężkim, formalistycznym obowiązku, zarówno firmom, jak i osobom prywatnym.
PIT 2016, a więc za rok 2016, rozliczyć powinno się najdalej do końca kwietnia. Reszta innych PIT’ów powinna być uregulowana dużo wcześniej, bo do końca lutego. Dzięki dniom otwartym, urządzanym przez Urzędy Skarbowe w Polsce, co raz mniej osób ma trudności z wypełnianiem formularzy. Dobrze sprawdzić także podatek 2016. Dodatkową pomocą służą wszechobecne informatory, czy to w gazetach, czy w sieci. Przede wszystkim, ta druga opcja zawiera najwięcej porad dla tych, którzy mają nadal jakieś wątpliwości co do swoich druków.
Znacznym ułatwieniem jest także opcja wypełnienia swojego PIT 2016 elektronicznie. Pojawiło się multum programów, formalnych i nieformalnych, dzięki którym sprawnie uzupełnimy potrzebny PIT 2016. Uzupełniony formularz drukujemy i przesyłamy drogą pocztową, zanosimy osobiście lub przesyłamy internetowo z właściwego portalu. Znalezienie tak pomocnej aplikacji, to nic prostszego. Hasło: program PIT w wyszukiwarce, wygeneruje wystarczającą liczbę wyników. Można również kliknąć program do pitów. Wybór jest tak ogromny, że aż trudno się zdecydować, co wybrać.

Nie ociągaj się! Namawiamy - klikaj (https://szukasz-pracy.pl/oferty-pracy/) w hiperłącze i baw się dobrze. Opracowaliśmy tam dla Ciebie dużo interesujących wpisów.

Idealnie jest spróbować kilku i wybrać ten, który będzie dla nas najłatwiejszy w obsłudze. Każdy dostępny program PIT jest unikalny. Niektóre wskazują odpowiednie rubryki i kalkulują bezbłędność. Niektóre dają wypełnić wszelkie interesujące nas wersje PIT’ów oraz je magazynują, więc w kolejnym roku rozliczeniowym, wszystkie potrzebne dane, będą już w programie. Inne pomagają także wykonywać korekty zeszłorocznych PIT’ów.


firma
Napisał: HazteOir.org
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak widać, nie braknie pomocnej ręki w tym trudnym i biurokratycznym przedsięwzięciu. Szczególnie, iż niektóre aplikacje są dostępne na każdy rodzaj oprogramowania, nawet na smartfony.
Na razie, musimy być zadowoleni z takich usprawnień – aplikacjami do uzupełniania PIT’ów i ogromną ilością poradników. Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości, nikt nie będzie musiał zajmować się tym, ponieważ wszystkie wymagane po temu dane, będą natychmiast trafiać do Urzędów, które same błyskawicznie rozliczą podatek za nas.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 10:05:24
Tagi: programy, IT, opcja