Sound Crazy

Serwis kultury

Robisz porządki w piwnicy? Może okazać się, iż znalazłeś tam fantastyczne skarby

Wielkie pudła stojące całymi latami na strychu czy w piwnicy są bez wątpliwości zmorą właściwie każdego człowieka. Zazwyczaj nawet nie do końca wiemy, co konkretnie znajduje się w środku, jednak na wszelki wypadek staramy się niczego nie wyrzucać - z jednej strony niejednokrotnie znajdują się tam różnego rodzaju pamiątki po rodzinie, a jednocześnie być może jest tam coś, co niegdyś nam się jeszcze przyda.


Czy dla Ciebie także brzmi to znajomo?


Zrób porządki!


Nic z zawartości tych pudeł na pewno Ci się nigdy nie przyda - nawet jeżeli okazało się, iż jest w nich coś, czego potrzebujesz, zazwyczaj nawet nie będziesz o tym wiedział i zwyczajnie pójdziesz kupić tę rzecz do sklepu. Zatem - zrób porządki! Może się okazać, że przy tej okazji będziesz mógł wręcz się wzbogacić, a równocześnie pozbędziesz się niepotrzebnych przedmiotów ze swojego życia.


Fryderyk Chopin
Napisał: Akademia Kobiet Sukcesu


trener


Co można znaleźć?


Afromental
Napisał: nattu
Na podstawie: http://www.flickr.com


Często w tego typu pudełkach znajdują się dla przykładu stare monety czy banknoty (www.snmw.pl/skup-wycena/banknoty/), które czasem poza wartością pamiątkową mają także wartość materialną Aktualnie właściwie w każdym większym mieście znajduje się skup starych banknotów i monet, gdzie będziesz mógł sprzedać część znalezionych numizmatów. Oczywiście niestety nie każdy banknot będzie wartościowy - jeżeli jednak jakieś znajdziesz, zdecydowanie warto udać się do skupu i prosić o ich wycenę.


Gdzie sprzedawać?


Zanim sprzedasz znalezione banknoty, powinieneś zrobić dobre rozpoznanie rynku - właściwie każdy skup starych banknotów będzie oferować Ci inną cenę za kupno posiadanych numizmatów.
Twoim celem bez wątpienia musi być sprzedanie ich za jak największą kwotę pieniędzy. Jeżeli chcesz mieć gwarancję co do rzeczywistej wartości numizmatów, wówczas musisz udać się do wartego zaufania numizmatyka.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:14:31
Tagi: oczy, rzeczy, czas, fani, sprzedaż