Sound Crazy

Serwis kultury

Które pozycje planszowe warto zarekomendować? Jakie będą godne zainteresowania ?

Bez wątpienia obecnie najbardziej cenione będą gry komputerowe różnorakiego rodzaju, nie znaczy to jednakże, iż nie istnieją inne formy rozrywki. Dobrym przykładem są planszówki, jakie wracają do łask oraz oferują rzeczywiście wyjątkową zabawę.
Warto zapoznać się z nimi bardziej, oto wybrane propozycje.


rock


pl:Eric Sardinas
Napisał: Kuba Bożanowski
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jedną z takich gier jest na przykład Dixit, czyli wesoła oraz interesująca gra skojarzeniowa do wspólnego odkrywania, najlepiej gra się w nią w otoczeniu znajomych i rodziny. Grę wymyślił Jean Louirs Roubir, jest lekarzem pracującym w szPITalu z młodymi pacjentami, którzy przeżywają trudności w środowisku szkolnym, ale nie tylko.


Co ciekawe po kilku rozgrywkach w Dixit została u chorych zauważona znaczna poprawa, na przykład lepsze formułowanie wypowiedzi czy lepsze relacje z innymi ludźmi. Następną propozycją będzie wspaniała gra Pędzące żółwie , która zapewnia ogrom zabawy dla każdej osoby, dzieciom jak również i osobom starszym wiekiem. Taka pozycja jest stworzona dla tych, którzy dopiero zaczynają grać, gdyż świetnie przygotowane grafiki oraz karty z symbolami pozwalają na zrozumienie przekazu i sensu pozycji. Końcowa z opisywanych pozycji to będzie Dobble .


Reguła gry jest łatwa, a więc każdy może w to zagrać. Patrzymy na początkową kartę, którą trzymamy w ręce, lecz również na tą, jaka leży na środku. Przez to możemy znaleźć na obu kartach wspólny symbol, jaki określamy, a następnie szybko pozbywamy się posiadanej karty.
Należy przyznać, że nie ma chyba podobnej takiej gry, jaka tak potrafi rozruszać towarzystwo.

Przechodząc do sedna sprawy - ta proponowana strona prezentuje trochę inny punkt widzenia na tę kwestię, niż to zostało napisane w tekście, który w tym momencie czytasz.

Równocześnie nie ma tak łatwej, która daje tak dużo zabawy w przeciągu kilku minut. Gra więc jest emocjonująca, szybka, ciągle coś się w niej wydarza.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-18 13:36:38
Tagi: gracz, karty, PIT, rozrywki