Sound Crazy

Serwis kultury

Dlaczego dobrze skorzystać z audiobooków? Jaka jest ich przewaga nad tradycyjnym czytaniem?

Audiobooki mają mnóstwo pozytywów, to bez wątpienia format idealny dla ludzi, którzy nie mogą czytać książki. Co jednakowoż najważniejsze|najbardziej ważne, ich słuchanie samo w sobie jest niezwykle przyjemne.


słuchowiska
Napisał: Sven Gottschalk
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiele jest sytuacji, że nie możemy czytać książki więc wtedy audiobooki są niezwykle przydatne. No może, ażeby być bardziej konkretnym, to na siłę można czytać, lecz korzystanie z audiobooka jest bardziej wygodne. Najbardziej właściwy przykład to w takiej sytuacji, kiedy przemieszczamy się komunikacją miejską. W sumie to jak w tej sytuacji czytamy to trzeba się przygotować na różnorakie utrudnienia.
audiobook na iphonie
Napisał: athriftymrs.com
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wchodzimy do zatłoczonego tramwaju, tak że nawet żadnej książki nie możemy wyciągnąć, nie mówiąc już o jakimś miejscu do siedzenia. Tymczasem jak mamy słuchawki na uszach, to w każdym miejscu można słuchać audiobooka, czy stoimy czy siedzimy, czy autobus jest zatłoczony czy nie, nie ma to znacznej różnicy. Jesteśmy w stanie je słuchać także jak gdzieś idziemy, a w tej sytuacji nie dalibyśmy radę czytać książkę. No a jak nawet dałoby radę, to nie moglibyśmy skoncentrować, bo ciągle trzeba by spoglądać pod nogi. Tego typu słuchowiska są bardzo przyjemne, koncentrują przejdź na umożliwiają oddychanie.
To wyjątkowo miłe, jak słyszymy ciepły głos lektora, który opowiada nam niesamowitą historię.

Nie możesz się doczekać następnych interesujących wątków na ów temat? Mamy do Ciebie świetną nowinę - kliknij impreza okolicznościowa nad morzem w poniższy link i ciesz się czytaniem.

Najlepiej jednak słuchać trochę audiobooków, a trochę czytać tradycyjnie, w zależności od sytuacji, to naprawdę wskazane.


Najważniejsze to poznawać jak największą ilość dzieł kultury, bo dzięki temu mocno się wzbogacamy intelektualnie, a słuchanie audiobooków to jedna z przyjemniejszych metod na przyswajanie nowej wiedzy. Ci co jeszcze takiego czegoś nie praktykowali powinni to wypróbować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-12 20:15:14
Tagi: czas, książki, podróż, kultura