Sound Crazy

Serwis kultury

Gry planszowe idealnym dodatkiem do wieczoru w gronie znajomych – bo na „planszówki” zawsze znajdzie się czas

Gry planszowe wielu z nas pamięta z czasów młodości. Liczne godziny strawione na przeskakiwaniu pionków lub rzutami kostką dawały całe mnóstwo pozytywnych doświadczeń, wypełniając sobą jednocześnie pochmurne jak i słoneczne dni.


Dixit
Napisał: Dave Stone
Na podstawie: http://www.flickr.com


Obecnie gry planszowe przeszły sporą ewolucję. Na rynku każdego roku pojawia się multum nowych gier, które potrafią przykuć osoby w każdym wieku na długie godziny i pozwalają zapomnieć o wszystkim wokół. Pośród gier, która w ostatnich miesiącach cieszy się nieustannie wzrastającą popularnością znajduje się Dixit. Jest to zabawa skierowana dla maksimum 6 osób, polegająca na opisaniu frazą albo jednostkowy dźwiękiem grafiki widniejącej na wylosowanej karcie. Dixit to rozwijająca zabawa, z której możliwości coraz bardziej korzystają osoby dorosłe w czasie wieczornych spotkań.


Inną planszówką, która coraz wyraźniej zaznacza swoje miejsce w licznych mieszkaniach są pędzące żółwie. Jest to ciekawa gra w której pędzimy żółwiem do sałaty, jednak tuż za nami „biegną” inni pretendenci do nagrody. Gra pędzące żółwie wymusza na grającym wcielenie się w rolę stratega, bo mimo plansza pokryta jest dziecięcymi grafikami to rozgrywka do łatwych nie należy. Jest to doskonała zabawa zarówno dla dorosłych i małych graczy.


Dobble to ostatnia opcja, która będzie w stanie dodać dużej dawki radości do każdego spotkania towarzyskiego. Dobble jest relatywnie prostą grą, która wymaga spostrzegawczości w czasie rozgrywki. Grający dobierają symbole z wylosowanych kart do tego, który widnieje na samym końcu. Gracz, który zejdzie ze swojej talii jest zwycięzcą.
Gry planszowe to łatwy i efektowny sposób na ubogacenie dowolnego spotkania, pozwalając na powrót poczuć się młodym. Warto zorientować się jakie możliwości aktualny rynek ma do zaoferowania w tej kategorii.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-12 12:00:51
Tagi: dzieci, grafika, gra, czas