Sound Crazy

Serwis kultury

Dlaczego pokoje zwane też escape room są tak bardzo popularne, jak wygląda w nich zabawa.

W pogoni za emocjami i rozrywką ludzie wymyślają coraz to dziwniejsze rzeczy, czasami naprawdę wyjątkowe i niezwykłe. Do nowości tego typu, od niedawna obecnych w naszym kraju, są pokoje ucieczki, nazywane potocznie escape room, z których po rozwiązaniu rozmaitych łamigłówek i zagadek po prostu należy wyjść.
Pokoje ucieczek wzięły swój początek pod koniec ubiegłego wieku z gier komputerowych, to właśnie one stanowiły główną inspirację. Następne lata to ciągły rozwój tej właśnie rozrywki, zagadki stawały się coraz bardziej wymagające i skomplikowane, zaczęły się także pojawiać pokoje o tematycznym charakterze. Od paru lat escape room Gdańsk są obecne również w Polsce. W zasadzie w każdym większym mieście bez żadnego problemu znaleźć można ten rodzaj rozrywki, w niektórych miejscach tego typu pokoi jest nawet kilkanaście, a cały czas otwierane są nowe. Rozrywka ta cieszy się całkiem sporą popularnością, bo przede wszystkim daje doskonałe możliwości zabawy w gronie przyjaciół lub znajomych, lecz również zmusza do myślenia i kombinowania.
drzwi od escape rommu w Trójmieście
Napisał: Travis Wise
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podstawowym założeniem pokojów typu escape room Trójmiasto jest wyjście z wnętrza w określonym czasie. Lecz aby to wyjście stało się wykonalne, to konieczne będzie rozwiązanie zagadek i łamigłówek, jakie się znajdują wewnątrz.

Jeśli szukasz najlepszej obecnie oferty na rynku, spójrz na stronę (https://www.boskabijoux.pl/k/bizuteria-damska/) a na pewno tutaj ją prędko znajdziesz i chętnie ją wybierzesz.

Jednocześnie w takim pokoju może znajdować się nawet parę osób, tak naprawdę niektóre z zagadek będą wręcz wymagać współpracy całej grupy, bo pojedynczo trudno sobie będzie z nimi poradzić. Zagadki mają różnorodny charakter, część z nich jest zręcznościowa, a inne wymagać będą logicznego myślenia czy sprytu. Niezwykle istotną rolę w tej rozrywce będzie odgrywać sceneria, a tu projektanci wspinają się na wyżyny swoich możliwości. Każdy pokój ma określoną tematykę, wyposażony jest w świetną scenerię, więc wchodząc do środka można zupełnie zapomnieć o codziennych problemach i wczuć się w klimat i atmosferę.
Nie ma też dużego ograniczenia co do uczestników, w tej zabawie bez problemów mogą również brać małe dzieci. Wszystko jest bezpieczne, wnętrze jest cały czas monitorowane i w razie jakiejś potrzeby w każdym momencie taki pokój można opuścić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-26 10:46:08
Tagi: projekt, pokój, dzieci, rozrywki, miejsca