Sound Crazy

Serwis kultury

Przykłady dobrej dziecięcej i młodzieżowej literatury. Które propozycje książkowe mogą przypaść do gustu młodym ludziom?

Przykładów pozycji książkowych dla młodych osób w księgarniach można znaleźć bardzo dużo. Każdy z młodych ludzi z pewnością nie wyjdzie z takiego sklepu zawiedziony czy z pustymi rękami, gdyż natrafi na sporo ciekawych ale też przydatnych książek. Poniżej kilka ciekawych propozycji.
Dla dzieci, ale też nastolatków, którzy za młodu oglądali Muminki i mają sentyment to tego cyklu na pewno ciekawą propozycją okażą się książki Tove Jansson. Czytając je bowiem można się przenieść do tego wyjątkowego oraz niesamowitego świata. Dobrze jest co jakiś czas pozwolić sobie na takie podróże, by oderwać się od zwykłych obowiązków w szkole. To bez wątpienia idealna odskocznia, która wspaniale umili czas. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej kliknij książka o tove jansson. Książki Małgorzaty Musierowicz to następny dobry pomysł dla młodych osób. W jej książkach rozczytują się nie jedynie młodzi, lecz także ci, którzy dawno już wyrośli z czasów szkolnych. Jedna z najbardziej znanych jej książek Kwiat Kalafiora, z pewnością spodoba się wielu młodym ludziom. W teorii są to książki dla dziewcząt, natomiast nawet chłopcy znajdą w nich coś dla siebie. Ogromnie barwną i życiową fabułę, napisaną lekkim językiem.
Sklep z książkami
Napisał: Martin Pulaski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z pewnością nie ma osoby, jaka nie słyszała o Lassie wróć. Tytuł ten stał się głośny za sprawę filmu familijnego, który przed ekrany telewizorów był w stanie zgromadzić sporo osób. Sama książka oczywiście także jest dziełem godnym uwagi. Najpierw powstała w formie noweli, natomiast po czasie autor rozszerzył tą historię wydając powieść w 1940 roku. Zyskała ona duże grono fanów. Z pewnością jest to jedna z najpopularniejszych książek literatury dla dzieci i młodzieży, jaką czyta się z przyjemnością. Dobrze także zobaczyć Ceneo. Do księgarni także czasami chodzi się po książki, które są potrzebne do nauki. Tak jest z różnego rodzaju słownikami. Słownik niemiecko polski jest przydatny do uczenia się języka niemieckiego. Tak samo jak innego rodzaju słowniki, w zależności od tego którego języka uczymy się w szkole. tego typu pomoc naukowa jest niezastąpiona. Jeśli chodzi o słowniki, to młodemu człowiekowi przydadzą się także z pewnością innego rodzaju propozycje. Przykładowo słownik języka polskiego albo poprawnej polszczyzny. Na pewno jest to wydatek, na jaki nie można żałować pieniędzy, ponieważ na pewno zwróci się pod postacią zdobytej przez dziecko wiedzy.
Warto zabierać dzieciaki oraz młodzież do księgarni, by pokazać im, iż książki to taka nieograniczona skarbnica pomysłów, ciekawych światów, niesamowitych przygód, ale też ogrom przydatnych informacji i to wszystko mamy pod ręką.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-21 14:07:09
Tagi: świat, pani, podróże